ÇANKIRI SOLUCAN VE SOLUCAN GÜBRESİ SATIŞI

05446567275

Firmamızda ayda 40 ton solucan gübresi üretimi yapılmaktadır. Her geçen gün solucan sayımızdaki artışla doğru orantılı olarak gübre üretimimiz de artmaktadır. 4000 metrekare alanda solucan gübresi üretimi yapan firmamız, gelişen son teknolojiyi kullanarak ürün kalitesini artırıp, yılların verdiği bilgi birikimi ile de her geçen gün müşteri sayısını artırarak Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yerini almaktadır. Solucan satışımızla da hizmetinizdeyiz.

Kırmızı Kaliforniya Solucan Gübresi Üretimi ile Türk Tarımında toprağın yeniden dirilişi için siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

SOLUCAN GÜBRESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Kırmızı Kaliforniya Solucanı kullanılarak solucan gübresi elde edilir. Solucan gübresinin faydaları şöyledir:

  • %100 organik gübredir. Zararlı kimyasalları içermez ve kullanırken herhangi bir şeyle karıştırılması gerekmez.
  • Ürün verimi artar. Bitki büyümesini hızlandırması, sağlıklı bitki oluşumunu desteklemesi sonucunda ürün verimi de artar.
  • Bitki büyümesini hızlandırır. Tohumların çimlenmesini teşvik ederek bitkinin daha kuvvetli büyümesi sağlanır. Ohio State Üniversitesinden Clive Edwards’a göre, bitki büyümesini arttırmasının yanı sıra elde edilen mahsulü de arttırır. Edwards solucan gübresinin etkileri ile ilgili domates, biber ve çilek üzerinde bir deney yaptı. Deney sonucuna göre, solucan gübresi ile gübrelenen bitkilerden, sentetik kimyasal gübreler ile gübrelenen bitkilere göre daha fazla verim elde edildi.
  • İçeriğindeki besleyici maddeler bitkiler tarafından kolayca emilir. Solucan gübresinin en önemli faydalarından biri, bitkilerin kökleri tarafından çok kolay bir şekilde absorbe edilmesidir. Kimyasal gübrelerin aksine içerdiği solucan mukusundan dolayı topraktan kolayca akmaz. Böylece bitkilerin besin maddelerini emmesi için daha fazla zamanı olur.
  • Bakterilerce zenginleşmiş bir gübredir. Gübre, solucan gövdesinden geçerken çeşitli bakteri ve mikroorganizmalarla zenginleşir. Bu bakteri ve mikroorganizmalar bitkilere hastalıklara karşı direnç kazandırır ve bazı bitki zararlılarını uzaklaştırır.
  • Bitkilerin daha sağlıklı olmasını sağlar. Solucan gübresinin kullanımı ile bitkide pestisit kullanımı azaltılabilir. Pestisit kullanımının azaltılması ile doğa daha sağlıklı bir hale gelir.
  • Sağlıklı kök oluşumunu sağlar. Solucan gübresinin toprağa dağılmasıyla bitkinin kökleri de faydalanır.
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,