Solucan Satışı

You Are Here: Home / Solucan Satışı

SOLUCAN GÜBRESİ ÇİFTLİĞİNİZİ BİZ KURALIM

Teknik kadro ve alt yapımızla beraber, solucan çiftliği A ‘dan Z’ ye her türlü alt yapı ve solucan satışı ile beraber SOLUCAN ÇİFTLİĞİ kuruyoruz .

Yeni karlı  iş alanlarını araştırdığınızda solucan gübresi üretimi ilk 10. sırada yer almaktadır.

Çoğu kimsenin aklında olan bu yeni iş fikri ile ilgili soruları kendimizce cevaplandıralım:

Solucan gübresi üretmek için essenia fetida türü solucanlara ihtiyaç vardır. Ticari sistemlerde bu solucanlar kendilerine verilen fermente olmuş mamayı (genellikle büyükbaş hayvan gübresi)yiyerek sindirim sistemlerinde bu yedikleri mamaya bazı mikroorganizmalar bulaştırarak dışkılarlar. İşte bu dışkıya solucan gübresi adı verilir.

Dışkının yapısına bulaşmış olan mikroorganizmalar bitkiler için çok faydalı canlılardır.Bu gübre toprağa karıştırıldığı zaman içerisinde bulunan mikroorganizmalar bitkilerin köklerinde mikorizal mantarlar ile birlikte yaşamaya başlarlar.İşte bu faydalı mikroorganizmalar bitkiyi çok sağlıklı bir şekilde geliştirir.Bitkiye beslenmesinde yardımcı olurlar.Dolayısıyla solucan gübresi üretimi yapan kimseler için ellerinde bulundurdukları gübreler her zaman nakite çevrilebilecek kazanç kapısıdır.

Ayrıca solucan gübresi üreticiliğinde 2.bir kazanç kapısı da katı solucan gübresini suda eriterek,suya bulaşan bakterilerin,aminosit ve hormonların değerlendirdiği sıvıyı bir takım işlemlerden geçirerek sıvıda bulunan mikroorganizmaları uyutup dorment hale getirmek suretiyle sıvıyı şişeleyip satarak 2.bir kazanç kapısı sağlanmış olacaktır.Tabi ki bu üretim aşaması için bir takım işlemler gerekecektir.Örneğin üretim izni,üretim ruhsatı,üretim teknik bilgisi vs…Sıvı Solucan Gübresi tahmin edebileceğinizden çok daha büyük etkilere sahiptir.Damlama sistemleri ile bitkilerin köküne ulaştığı andan itibaren çalışmaya başlar ve etkisini çok kısa bir zaman içerisinde bitkinin gelişiminde gösterecektir.

Solucan gübresi üretim işindeki 3.kazanç kapısıda 12 ayda ortalama 4-5 katına çıkan,çok hızlı bir şekilde çoğalan solucanların fiziksel satışı ile mümkündür.

Solucan satışımızla hizmetinizdeyiz.

    solucan satışı ile ilgili görsel sonucu

    × Bize Yazın